Marka Başvurusu

Marka tescil başvurusu için Türkiye’de tek yetkili kurum Türk Patent ve Marka Kurumu‘dur. Başvurular e-imza veya mobil imza ile doğrudan ya da marka vekili aracılığıyla yapılmaktadır. Başvuru, tescil ve tescil sonrası tüm işlemlerde Türk Patent ve Marka Kurumu siciline kayıtlı marka vekilleri ile çalışmanız muhtemel hak kayıplarını önleyecektir.

TÜRK PATENT nezdinde yetkili vekil kuruluş olarak marka başvurularınızı hızlı ve sorunsuz şekilde gerçekleştiriyoruz. Tescil ettirmek istediğiniz markayı ve markanın kullanılacağı sınıfları belirledikten sonra ret kararı ve yayına itiraz gibi olası riskleri tespit etmek amacıyla markanızın ön araştırmasını yapıyoruz. Araştırma işleminden sonra marka olarak seçtiğiniz isim başvuruya uygunsa dosyanızı hazırlayarak aynı gün içerisinde marka başvurunuzu gerçekleştiriyoruz.

Marka tescil başvurusu için ihtiyacımız olanlar;

– Başvuru sahibine ilişkin bilgiler

– Marka adı

– Markanın kullanılacağı sınıflar

– Varsa markanın logosu

– Başvuru ücreti

Başvuru öncesi neler yapıyoruz;

Başvuru işleminizi gerçekleştirmeden önce detaylı, kapsamlı ve özenli şekilde marka araştırma işlemi yapıyoruz. Araştırma işlemi ile aynı veya ayırt edilemeyecek derecede benzer markaları tespit ediyoruz. Ek olarak marka tesciline engel olabilecek, markayı barındıran ticaret unvanı, fikri mülkiyet hakkı vb. öncelikli hakları da araştırıyoruz. Şekil markaları içinse figüratif benzerlik araştırması yapıyoruz. Araştırma sonunda başvuru yapılacak marka isminin aynılık, benzerlik vb. nedenlerle reddedilme riski taşıdığını tespit edersek başvuru yapılmasını önermiyor, alternatif marka isimleri sunuyoruz.

Başvuru sonrası neler yapıyoruz;

Marka başvurunuzu uzman marka vekillerimiz ile gerçekleştiriyoruz. Başvuru sonrasında Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından verilen e-imzalı tüm resmi evrakları mail ortamında sizinle paylaşıyoruz. Markanızın takibini özel yazılımlarımızla günlük olarak gerçekleştiriyoruz. Markanız hakkında kurum tarafından yapılan tüm işlemleri ve alınan kararları (şekli inceleme, uzman benzerlik araştırması, yayın kararı ve tescil kararı) anında size iletiyoruz. Markanızın yayınına yapılan bir itiraz söz konusu olursa karşı görüş (savunma) hazırlayıp, sunuyoruz. Aleyhte kurum kararlarına karşı karara itiraz dosyası hazırlayarak sunuyoruz. Markanızın sorunsuz ve en hızlı şekilde tescil edilmesi için tüm gayreti gösteriyoruz. Tescil kararı verildikten sonra ise belge noksan tamamlama işleminizi gerçekleştirip marka tescil belgenizi çerçeveli şekilde tarafınıza teslim ediyoruz. Markanızı tescilledikten sonra da olası izinsiz kullanımları tespit etmek ve gerekli aksiyonları almak üzere marka izleme hizmeti sunuyoruz.

Marka tescil başvurusu ile ilgili tüm sorularınız için;

İletişim formunu doldurabilir veya 

0537 502 08 48 ve 0322 999 85 28 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz. 

Marka Tescil Başvurusu

E-imza veya mobil imzanız ile Türk Patent ve Marka Kurumu’nun web sitesinden işlem yapmak isterseniz ; bu bağlantıyı tıklayabilirsiniz.