Marka İsimlendirme

Bir çok işletmenin kuruluş aşamasında en çok dert ettiği konuların başında işletmeye, ürünlere veya sunulacak hizmete verilecek isim gelir. Bu işi hangi isimle yapacağız? sorusu bir çok beyin fırtınasına ve arayışlara sebep olmaktadır. Nitekim çoğu zaman geç kalmamak adına iyi ya da kötü bir isim bulunur ve girişime başlanır. Halbuki doğru şekilde ve özenle seçilmemiş bir isim zamanla işletmenize sorunlar çıkarmaya başlayabilir. En önemli sorun ise seçtiğiniz ismin başka bir kişi yada firmaya ait tescilli bir marka olmasıdır. Girişimciler genellikle bunun farkına varmazlar, isimleri sadece Google gibi arama motorlarında arayıp çıkan sonuçlara göre tercihlerde bulunurlar. Oysa yatırım yaptığınız ismin başkasına ait olması aslında bir anlamda boşa yapılan yatırım olacaktır. Ayrıca seçtiğiniz ismin farklı bir dilde hiç bilmediğiniz kötü veya argo bir anlamı olabilir. Günümüzde bu tarz ciddi yaptırımları olan sorunlarla uğraşmak yerine marka-patent firmalarından marka isimlendirme konusunda profesyonel anlamda destek alınması çok önemlidir. 

Siz işletmenizin diğer işleriyle uğraşın, biz markanızı titizlikle yaratırız. Yapmanız gereken sadece bizden isim talep etmek.

Tensip Marka Patent olarak  girişimin ruhuna, vizyonuna, coğrafi alanına ve sektörüne göre en uygun, orijinal marka isimlerini sizin için derliyoruz. Bizim için önemli olan üreteceğiniz ürünün ya da sunacağınız hizmetin sahip olduğu niteliklerdir. Marka ismi oluştururken size soracağımız sorular şunlar olacak;

Mal veya hizmeti yerel ya da bölgesel bir alanda mı arz edeceksiniz yoksa ihracat hedefli global bir pazar da mı yer alacaksınız?

Marka isminiz Türkçe mi olmalı yoksa farklı bir dil de sizin için uygun olur mu?

Ürün veya hizmetinizi web üzerinden e-ticaret sitesi gibi ortamda mı sergileyeceksiniz yoksa mağaza veya dükkanlarda mı?

Marka isminizin tabelanızda mı yer almasını istersiniz, ürünler üzerinde mi?

Marka isimlendirmeyle ilgili tüm sorularınız için;

İletişim formunu doldurabilir veya 

0537 502 08 48 ve 0322 999 85 28 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz. 

Marka İsimlendirme

E-imza veya mobil imzanız ile Türk Patent ve Marka Kurumu’nun web sitesinden işlem yapmak isterseniz ; bu bağlantıyı tıklayabilirsiniz.