Marka Tescil Belgesi

Türk Patent ve Marka Kurumu; marka tescil sürecinin sorunsuz şekilde tamamlanması ve başvuruya ilişkin tüm eksikliklerin süresi içerisinde giderilmesi durumunda markayı tescil ederek başvuru sahibine marka tescil belgesi göndermektedir. Belge; varsa marka vekiline yoksa başvuru sahibine gönderilmektedir. Marka tescil belgesinin pdf haline de çevirim içi sistemden e-imza veya mobil imza ile ulaşılabilir.  Marka tescil belgesinde dosya numarası, marka örneği, başvuru sahibine ilişkin bilgiler ve markanın kapsadığı sınıflar yer almaktadır. Marka koruması 10 yıllık bir süreyi kapsamaktadır. Her 10 yılda bir marka yenileme yaparak süre sınırlamasına bağlı olmaksızın istenildiği kadar kullanılabilir. Tescil edilen marka üzerinde adres, unvan, nevi değişiliği ile devir ve lisans işlemleri de yapılabilmektedir.

Markanın başvuru aşamasından son aşaması olan tescile kadar yapılacak tüm işlemler dikkat ve bilgi gerektirmektedir. Hak düşürücü sürelere uyulmaması veya eksik işlem yapılması maddi kayıplara yol açacaktır. Önerimiz sürecin tüm aşamalarında Türk Patent ve Marka Kurumu siciline kayıtlı marka vekilleri ile çalışmanız olacaktır.

Marka tescil belgesini aldıktan sonra işlem tamam mı?

Evet artık tescilli bir markaya sahipsiniz ve markanız yasal koruma altında. Bundan sonraki aşamada markanızı daha etkin şekilde korumak için dilerseniz marka izleme hizmeti alabilirsiniz. 10 yıl sonra marka hakkınızın devam etmesini isterseniz yapmanız gereken sadece marka yenileme işlemi olacak.  Marka tescil belgeniz ile KOSGEB’in fuar ve tanıtım desteğinden de faydalanabileceksiniz. Ayrıca tescilli markanızın logosunu değiştirmek isterseniz veya sınıflarını genişletmek isterseniz yeni bir başvuru yapmanız gerekeceğini unutmayın. Markanızı tescil belgenizde yer aldığı şekilde, değişiklik yapmadan veya eksiksiz kullanmanız hukuken doğru olandır. Tensip Marka Patent olarak marka başvurusundan marka tescilinin son safhası olan tescil tamamlama işlemine kadar tüm müvekkillerimize koşulsuz destek veriyoruz.

Marka tescil belgesi ile ilgili tüm sorularınız için;

İletişim formunu doldurabilir veya

0537 502 08 48 ve 0322 999 85 28 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Marka Tescil Belgesi

E-imza veya mobil imzanız ile Türk Patent ve Marka Kurumu’nun web sitesinden işlem yapmak isterseniz ; bu bağlantıyı tıklayabilirsiniz.