Marka Tescilinin Avantajları

Marka tescilinin avantajları elbette aşağıda sayılanlardan çok daha fazlasıdır ancak burada özellikle ve sıklıkla sağladığı faydalardan bahsedeceğiz;

+ Tüketiciler nezdinde daha fazla tanınacak ve prestij sağlayacaksınız.

+ Markanız 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu kapsamında yasal olarak koruma altına alınmış olacak.

+ Taklit edilme ve iltibas tehlikeniz olmayacak.

+ Rekabet gücünüz artacak.

+ Markanızı izinsiz kullananlara karşı çok geniş haklara sahip olacaksınız.

+ Marka üzerinde lisans, devir rehin gibi hukuki işlemler yapabileceksiniz.

+ Markanızı franchising (bayilik) vererek lisans anlaşmaları çerçevesinde kullandırma hakkına sahip olacaksınız.

+ Com.tr alan adı için başvuru hakkına sahip olacaksınız.

+ Gümrüklerde, ihalelerde ve ticari faaliyetlerinizde sorun yaşamayacaksınız.

+ Devlet teşviklerinden faydalanabileceksiniz.

+ Kosgeb yurt içi fuar ve tanıtım desteğinden faydalanabileceksiniz.

+ Tabelanıza, ürünlerinize, ticari alandaki her emtianıza marka isminizi (register) ® işareti ile sorunsuz yazabileceksiniz.

Önerimiz;

Marka tescilinin avantajları sizi rakiplerinizden birkaç adım ileriye taşıyacaktır. Tensip Marka Patent olarak sınai mülkiyet hakları konusunda Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde yetkili vekil kuruluş olarak danışmanlık ve hukuk hizmeti sunmaktayız. 10 Ocak 2017 tarihi itibariyle yürürlüğe giren 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu çerçevesinde özellikle marka değeri taşıyan kuruluşlara ulaşarak markalaşmanın önemi hakkında bilgilendirme yapmak en önemli misyonlarımızdan biridir. Marka değerini artırmanın veya markalaşmayı pekiştirmenin önemli adımlarından biri de şüphesiz Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde ilgili ürün ya da hizmetin marka olarak tescilidir. Markalaşmanın yanı sıra marka tescilinin sağladığı diğer büyük avantaj ise hukuki korumadır. Yatırımlarınızı korumanın en ucuz ve en kolay yolu yatırımın bağlı olduğu markayı tescil ettirmektir. Bu bağlamda nihai önerimiz; geç kalmadan ve maddi kayıplar yaşamadan önce tescilsiz kullandığınız bir marka varsa bunu en hızlı şekilde tescil ettirmenizdir.

Marka tescili, marka araştırması, marka tescil aşamaları , ödenecek ücretler ve yapılması gereken işlemlerle ilgili tüm sorularınız için;

İletişim formunu doldurabilir veya 

0537 502 08 48 ve 0322 999 85 28 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz. 

marka tescilinin avantajları

Uluslararası marka tescili konusunda sınai mülkiyet hakları desteği ile ilgili bilgi almak için KOSGEB bağlantısını tıklayabilirsiniz.