Ücretsiz Marka Araştırma

Ücretsiz Marka Araştırma

Başvuru öncesi atılması gereken en önemli adım marka araştırmadır. Seçtiğiniz marka isminin aynısı veya ayırt edilemeyecek derecede benzerleri olabilir. Bu durum tescile engel olabileceği gibi zaman ve para kaybetmenize de sebep olacaktır. İstatistiklere göre yapılan marka başvurularının yaklaşık %35’i aynı veya benzer marka olma gerekçesiyle reddedilmektedir. Bu sebeple marka olarak seçilen ismin başvuru yapılmadan önce mutlaka doğru şekilde analiz edilmesi gerekir. Tensip Marka Patent konusunda uzman marka patent vekilleri ile istediğiniz marka ismini ücretsiz marka araştırma ile titizlikle araştırır ve size bir rapor sunar. Bu raporda yapacağınız başvurunun risklerini görebilir, tescil süreci ve ücretler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hemen alttaki formu doldurun ücretsiz şekilde markanızı araştıralım.

Marka Araştırma Formu

Araştırılmasını istediğiniz marka adını yazınız.
Markanın kullanılacağı sınıf/sınıfları seçiniz. Mal veya hizmetin hangi sınıfa dahil olduğunu bilmiyorsanız 99. sınıfı seçiniz.
Marka başvurularında faal bir işletmenizin olması şart değildir.
Marka araştırma raporunuzu mail adresinize göndereceğiz. Mail adresiniz yoksa whatsapp üzerinden bilgilendirme yapılacaktır.